Vše se odehrálo na úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi. Záchranná služba převážela z Domažlic do Plzně miminko. "Jei jsem se sanitkou s inkubátorem a doprovázela nás sestra a lékařka. Dojelo nás černé Audi s plzeňskou RZ, já jel v tu chvíli se zapnutými majáky velmi rychle, přesto nás Audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře," řekl k incidentu pro server krimi-plzen.cz řidič sanitky Martin.

Podle něj se situace ještě nekolikrát opakovala. "Někde počkal, pak znovu vyjel a předjel nás. V jedné z obcí je uzávěra a kyvadlový provoz řízený semafory. Před tou vesnicí mě předjel a projel semafory na červenou," pokračoval řidič s tím, že po zúžení se předjíždění opět několikrát opakovalo.

Bezohledná jízda

Bezohlednou jízdou řidič ohrožoval nejen sám sebe, ale i ostatní řidiče či chodce. "Za jízdy prováděl nebezpečné manévry, jel rychlostí převyšující povolené limity, nerespektoval dopravní značení… Naši posádku svých chováním na silnici přímo neohrozil, řidič sanitky nemusel náhle měnit směr nebo znenadání brzdit. Nevhodným chováním ale řidič osobního auta ohrozil hlavně sebe a ostatní účastníky silničního provozu," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

"Protože naše posádka nebyla přímo ohrožena, nebudeme podávat trestní oznámení," dodala.

Neuvěřitelným hazardem na silnici už se přesto zabývá policie. "Kolegové v Plzni přijali v sobotu trestní oznámení. Celou věc předali oddělení v Domažlicích, kam případ územně spadá," informovala mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Záchranná služba je připravena s policií spolupracovat. "Pokud nás policie požádá, posádka sanitky samozřejmě bude vypovídat. Můžeme poskytnout také záznam z palubní kamery našeho vozu," řekla mluvčí záchranné služby.

Posádka osobního automobilu se zjevně závoděním s vozem záchranné služby bavila, vše si natáčela na mobilní telefon.

Zdroj: krimi-plzen.cz