Stalo se tak v rámci projednávání jeho žádosti o obnovu procesu. Kramný byl v roce 2016 pravomocně odsouzen k 28 rokům vězení za vraždu manželky a dcery, které podle rozsudku zabil elektrickým proudem v červenci 2013 během dovolené v Egyptě.

Kramný vinu popírá. Tvrdí, že šlo o otravu jídlem. Na žádost obhajoby se ve čtvrtek u soudu mimo jiné přehrávaly telefonáty z Egypta. Kramný podle své verze telefonoval na pojišťovnu krátce poté, co zjistil, že jeho blízcí jsou mrtví.

Petr Kramný u Krajského soudu v Ostravě. 1. prosince 2022
K obnově procesu s Kramným zatím nedošlo. Jednání je odročeno na únor

„Stala se mi taková věc. Jsem vstanul a zjistil jsem, že manželka s dcerou jsou mrtvé. Že umřely ve spánku. Co mám dělat dál? Mám u vás pojištění,“ říká otřesený Kramný zadýchaným hlasem.

Rozhodne se v únoru 

Operátorka po chvíli volá zpátky a společně s Kramným řeší formality, jména pojištěných a podobně. S Kramným se zpočátku kvůli špatnému spojení nemůže domluvit, poté však od něj všechny potřebné údaje získá.

Kramný po celou dobu trhaně dýchá a v závěru popisuje, že jim bylo večer všem špatně. O povolení (či zamítnutí) žádosti o obnovu procesu rozhodne soud v únoru příštího roku.