„Žena v osobním voze Ford Focus combi jela po silnici I/33 ve směru od Hradce Králové na Jaroměř a pravděpodobně dostala při jízdě smyk, vůz vyjel vpravo mimo vozovku, dostal se přes příkop až na vyvýšený násep a skončil na železniční trati.

Opilý řidič si na Příbramsku spletl koleje se silnicí.
OBRAZEM: Opilý cizinec si spletl koleje se silnicí. Zůstal na nich zaklíněný

Do vozidla na kolejích, již bez jakýchkoli osob, poté narazil přijíždějící vlak,“ popsala událost policejní mluvčí Eva Prachařová a dodala, že řidičku, která se nacházela mimo vozidlo, svědci předali do rukou záchranářů.

Pro zraněnou ženu přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který ji transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Po dobu přibližně 30 minut po přistání vrtulníku byla silnice zcela uzavřena, pak ji policisté začali řídit kyvadlově. Na místě zasahoval celý integrovaný záchranný systém.

Příčina nehody není známa

„Vzhledem ke zranění nebylo možné řidičku podrobit testu na alkohol, policisté si proto vyžádali odběr krve, zda jím nebyla před jízdou ovlivněna. Podle prvotních informací ve vlaku cestovalo přibližně 93 lidí a nikdo nebyl zraněn,“ sdělila Eva Prachařová.

Přesná příčina nehody a míra jejího zavinění je nyní předmětem šetření náchodských dopravních policistů.

Ilustrační foto.
Dopravu na trati Posázavského Pacifiku zastavila nehoda, vlak narazil do balvanu