Nehoda se stala před šestou hodinou za náměstím ve směru na Mosty u Jablunkova. Na místo ihned vyjely posádky záchranné služby ze stanovišť Jablunkov a Třinec. 

Vrtulník leteckých záchranářů z Ostravy nemohl pro nepřízeň počasí zasáhnout.

Přes snahu záchranářů a lékařů jedna ze zraněných žen v nemocnici zemřela. 

"Osmasedmdesátiletá žena byla po kolizi s osobním automobilem v přímém ohrožení života. Zasahující lékař u ní zjistil závažná poranění hlavy a hrudníku. Pacientku bylo nutno zaintubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji pozemní posádka transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," upřesnil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

O rok starší chodkyně byla zraněna středně závažně, a to v oblasti hrudníku a páteře. "Poté, co ji týmy ZZS ošetřily, byla přepravena do třinecké nemocnice a předána na tamní chirurgické ambulanci," doplnil mluvčí krajských záchranářů.

"Osobní vozidlo Hyundai Atos na vyznačeném přechodu pro chodce srazilo dvě starší ženy ve věku 78 a 79 let. 59letý řidič jel ve směru na Slovensko, na Mariánském náměstí zřejmě přehlédl dvě přecházející starší ženy. Po kolizi ženy utrpěly vážná zranění, 79letá žena byla převezena do třinecké nemocnice. O rok mladší žena (78) byla transportována do Fakultní nemocnice Ostrava, kde po několika hodinách zemřela. U řidiče byly provedeny orientační zkoušky na přítomnosti alkoholu i návykových látek, obě byly negativní. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Ilustrační snímek.
Názvy autobusových zastávek se změní