Řidiči a majitelé automobilů si mohou oddechnout. Prostějovským policistům se podařilo dopadnout čtveřici mladíků ve věku od dvaceti do pětadvaceti let. Na svědomí mají celkem čtyřiadvacet navrtaných nádrží na území celého regionu s výjimkou Konicka.

Řádění benzínových upírů odstartovalo 7. ledna a poslední případ byl registrován 6. února.

"Počátkem letošního roku jsme začali dostávat hlášení o krádežích pohonných hmot formou navrtaných nádržích. S výjimkou obvodního oddělení Konice, se tyto krádeže týkaly celého obvodu," informoval Petr Kočíř, vedoucí obvodního oddělení Prostějov 2.

Případy navrtaných nádrží byly hlášeny z Prostějova, Otaslavic, Žárovic, Tvorovic, Seloutek, Výšovic, Brodku u Prostějova, Čelechovic na Hané, Hrubčic, Alojzova, Kralic na Hané a Smržic. K dopadení pachatelů vedla úmorná a časově náročná práce.

Minitým v akci, ve dne i v noci

"Vytvořili jsme speciální minitým, který pracoval hlavně v nočních hodinách. Členové týmu se věnovali výhradně stíhání těchto pachatelů," informoval Kočíř.

Policistům se nakonec jejich ponocování vyplatilo a odhalili čtveřici pachatelů.

"Jakmile bylo zřejmé, že máme vytipované pravé podezřelé, navrhl jsem, aby se celé trestní řízení vedlo na našem obvodním oddělení," informoval dále vedoucí Kočíř a doplnil: "Mimo jiné byla zajištěna i aku vrtačka, vrták a kanystr, tedy věci, kterými byla trestná činnost páchána."

Pachatelů bylo několik a při krádežích benzínu se střídali. Nejpilnější z čtveřice upírů měl na svědomí třináct případů sám a jedenáctkrát byl spolupachatelem. Celkem policisté zdokumentovali šest různých kombinací pachatelů.

Na odcizených pohonných hmotách byla vyčíslena škoda dvacet dva tisíc korun, na poškozených vozidlech přibližně padesát šest tisíc korun. Pachatelům hrozí za trestné činy krádež a poškození cizí věci až dva roky odnětí svobody.