Hlídka našla po příjezdu v bytě podnapilého muže, se kterým je žena v rozvodovém řízení.

„V přítomnosti uniforem se muž zklidnil a slíbil, že odejde z bytu a vrátí se, až bude střízlivý. Za několik minut už byl ale zpět a začal kopat do dveří a vyhrožovat. Nakonec se vrhl i na přítomnou hlídku,“ popsal zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Strážníci muže během chvilky zpacifikovali a na místo dorazila i motohlídka. V poutech se pak opilec všem se omluvil a zaplatil pokutu.

„Odešel ke kamarádovi, aby se prospal. Po půl hodině ale strážníci přijali další oznámení, protože se opět vrátil na místo činu, kopal do zamčených dveří a častoval svou ženu výhrůžkami,“ vylíčil dále.

Muži se dostalo posledního varování, ze kterého si ale ani tentokrát nic nedělal. Už ponaučení strážníci pro jistotu číhali za rohem a sledovali, zda agresor dodrží uložené podmínky. Ani v tomto případě se neumoudřil a snažil se násilím vniknout do bytu.

„Tím byl ale jeho osud zpečetěn a hlídka rozhodla o jeho umístění na záchytku. Muž se s tím nehodlal smířit a kladl aktivní odpor. Proto musel být doslova dovlečen k lékaři na vyšetření a zklidnil se až v autě,“ řekl Miroslav Komínek.

Když opilec zjistil, že má zůstat na záchytce až do vystřízlivění, opět se rozběsnil. Při dechové zkoušce nadýchal přes dvě promile a nakonec musel být připoután na lůžko.