Stále nesrozumitelně křičela, s dívkou smýkala po zemi a dožadovala se přivolání policie. Přestože se prodavačky snažily dívku chránit, nepodařilo se jim ji vytrhnout z rukou. To se podařilo až pracovníkovi ostrahy. V tu chvíli žena utekla pryč.

Zaměstnanci marketu na místo přivolali městskou policii a rozrušenou dívku posadili v zázemí prodejny. Vyrozuměli její matku a vysvětlili jí, co se stalo. Strážníci dle popisu zjistili, že útočnicí je cizinka, která se zdržuje mezi hradeckými bezdomovci. Její popis předali ostatním hlídkám a zároveň kontaktovali státní policie.

„Jedna z hlídek městské policie spatřila bezdomovkyni odpovídající popisu na Riegrově náměstí. Protože u sebe neměla žádné doklady, ověřovala její totožnost policie. Při lustraci se ukázaly nesrovnalosti, které bude řešit cizinecká policie a zahájí s ní řízení o vyhoštění. Na místo se dostavila matka napadené dívky, které strážníci předali dceru do péče. Poučili ji, že událost bude předána k řešení správnímu orgánu města, kde také mohou uplatnit nárok na způsobenou škodu. Opilá útočnice byla převezena na záchytku,“ uvedla tisková mluvčí městské policie Eva Kněžourová.