„Roztržka se udála poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního policejního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Přitom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli,“ upřesnila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Hlídka se podle jejích slov bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek.

Video bitky před restaurací, které se šíří na sociálních sítích:
(načtení může pár vteřin trvat)

„V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim hrozí až čtyřletý pobyt ve vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.

Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. „Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci,“ dodala policejní mluvčí.