Asi největší bleší trh v republice ve vysočanské ulici U Elektry je už léta oblíbeným cílem prodejců i nakupujících z Prahy a okolí. I tuto sobotu ráno se na tržiště vydali prodávající spolu se zákazníky. Možná také proto, že oficiální web trhů ještě po poledni hlásil, že víkendový prodej probíhá jako obvykle.

Smíšená hlídka policie a armády, která dohlíží na dodržování nařízení.
Policejní kontroly o víkendu: kde v Česku budou hlídky, jaké pokuty hrozí

Při příjezdu však lidé narazili na hlídkující policisty, kteří zde kontrolovali dodržování vládních opatření a především zákaz přejíždění mezi okresy. Podle policejního mluvčího Jana Rybanský, že: „Do sobotních 9.00 nebylo do areálu tržnice či do blízké vysočanské lokality vpuštěno 172 řidičů motorových vozidel a 92 osob.“

"Bylo tady tak padesát policistů, někteří i v kuklách," řekl Deníku pětatřicetiletý Slovák Tomáš, který na bleší trh ve Vysočanech pravidelně vyráží nakupovat. Tentokrát se domů vrátil s nepořízenou.

Prozatím se vše vyřešilo domluvou

Pryč museli ti, kteří v místě neměli trvalý pobyt, ani tam nevykonávali zaměstnání a neměli ani jiný relevantní důvod, který by splňoval výjimky z daných opatření. Vše bylo vyřešeno domluvou, bez větších incidentů.

Valentýnský průvod pořádala na pražském Petříně iniciativa Chcípl PES v neděli 14. února 2021.
Ani nová vládní opatření shromáždění nezakazují. První budou v Praze už v neděli

Kolem půl desáté policejní hlídky prostor před zcela prázdným tržištěm opustily. Začali se ale objevovat zákazníci, kteří netušili, že prodejci, kteří dorazili časně ráno nebyli do areálu vpuštěni a trh se nekoná.

V sobotu webová stránka i Facebook bleších trhů oznamovaly, že je zavřeno. V neděli ale trhy otevřely a na facebookovém profilu si lidé pochvalovali povedený nákup. Odveta policie, ale zřejmě brzy přijde. Podle policejního mluvčího Jana Rybanského případ poputuje správnímu orgánu a provozovatele zřejmě čeká pokuta.

Pacienti s covidem zaplňují lůžka nemocnic. Ilustrační foto.
Je to zlé, zní z pražských nemocnic. Každé uvolněné lůžko se okamžitě zaplní