Strážnice chtěly s mužem vyřešit přestupek v podobě močení na veřejnosti. „Jenomže s tím se rozhodně hrubián nechtěl spokojit a zasahující ženy v uniformě počastoval nadávkami nejhrubšího zrna," uvedl v úterý policejní mluvčí Petr Vala.

Se slovními útoky se agresor nespokojil. „Po zákonné výzvě k zastavení se náhle otočil a prudce s jednou ze strážnic mrštil o zeď. Druhá strážnice hned přistoupila blíž, aby ho zastavila a pomohla své kolegyni, jenomže okamžitě dostala ránu pěstí do spánku. Po úderu upadla na zem a agresivní útočník ji chtěl ještě jednou uhodit, ale první napadená strážnice mu v tom navzdory svému otřesení zvládla zabránit. Dostala od něj ovšem další úder do tváře," popsal mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Obě napadané ženy skončily se zlomeninami ve Vojenské nemocnici. „Strážnice, kterou muž napadl dvakrát, má dvě zlomeniny v obličeji. Druhé kolegyni lékaři diagnostikovali zlomeninu prstu a otřes mozku," upřesnil Ghanem.

Útočníka se pokusil chytit očitý svědek napadení, ale agresivní muž mu zmizel. Na kamerových záznamech se strážníkům podařilo muže rozpoznat v podchodu pod Nádražní ulicí. Policisté se obracejí s prosbou o pomoc na veřejnost.

„Na základě zajištěných kamerových záznamů hledáme česky mluvícího muže, který byl ve věku kolem pětatřiceti let a vysoký kolem 180 centimetrů. Měl světle hnědé vlnité vlasy po ramena a uprostřed pěšinku. Oblečený byl do modrošedé bundy pod pás, tmavých kalhot a pod bundou měl šedou mikinu s kapucí. Na nohou měl sportovní boty a v ruce batoh tmavé barvy," sdělil Vala.

Policisté agresora podezřívají ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Hrozí mu až čtyři roky vězení.