Senior na ženu zaútočil ve středu 22. února večer. „V rodinném domě, tedy ve společném obydlí, po předchozí slovní hádce se svou partnerkou ji uchopil oběma rukama za krk a se slovy, že bude po ní, ji začal rdousit. Poté vzal polštář a jednou rukou jí ho přidržoval na obličeji, druhou rukou jí stále škrtil. Po několika minutách přiběhl do bytu syn poškozené a strhl ho ze své matky,“ informovala ve středu 1. března policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dodala, že žena se pak posadila na židli. Toho agresor využil, vzal do ruky dřevěný váleček a udeřil s ním zprudka ženu zezadu do temene. Naštěstí její syn opět zabránil dalšímu napadání své matky tím, že muže strhnul na zem. Ten pak dalších útoků už zanechal. „Žena byla převezena při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová.

Policejní páska. Ilustrační snímek
V domě u Prahy našla policie dva mrtvé seniory. Upozornil je anonym

Muž skončil v cele a byl obviněn ze spáchání zločinu vraždy ve stádiu pokusu. „Kriminalisté spolu se spisovým materiálem doručili státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh akceptoval, a tak byl obviněný převezen do vazební věznice. Zde spáchal sebevraždu. Trestní stíhání tedy bude zastaveno, protože obviněný zemřel,“ uzavřela Brožová.