Na podání obžaloby dnes upozornil Seznam Zprávy. Exkancléř Vratislav Mynář je od roku 2021 obviněný z dotačního podvodu a z poškozování zájmů Evropské unie, vinu popírá.

Evropskou dotaci na penzion v Osvětimanech na Uherskohradišťsku přidělil firmě úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava, který spravuje rozdělování části dotací EU. Po kontrole financování, při níž narazil na pochybnosti, úřad požádal policii o prověření dotace.

Známý podnikatel a bývalý kancléř prezidenta České republiky Vratislav Mynář působí v Osvětimanech.
Kauza Mynář pokračuje. Odvolací komise FAČR zase vrátila případ etické komisi

Clever Management podle úřadu v žádosti o dotaci v rozporu s instrukcemi neuvedla, že stavbu už dřív dotovalo ministerstvo školství.

Vratislav Mynář se k tomu před časem pro Deník vyjádřil: „Ve formuláři jsme vyplnili pravdu: žadatelem je nový subjekt Clever Management. My jsme také uvedli, že na hrubé stavbě se původně podílelo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Takže jsme nic neporušili a netajili.“

Ministerstvo školství podle serveru v roce 2008 schválilo 13 milionů korun určených na ubytovny pro sportovce ze Spolku Chřibák, ve kterém byl Mynář hospodářem. Projekt následně převzala firma Clever Management, která s chřibským spolkem podepsala pronájem objektu. Tento krok byl však v rozporu s podmínkami dotace, neboť spolek nesměl budovu nikomu po dobu deseti let pronajímat. Podpora tak podle policie byla vyplacena neoprávněně.