Bobeková dnes na rozdíl od ostatních svědků k soudu vůbec nedorazila. Omluvila se ze zdravotních důvodů. Protože ale už v omluvence uvedla, že využije svého práva nevypovídat, soudce Jan Šott ji už předvolávat nebude. Naopak její bratr se podle předsedy trestního senátu soudu ozval, chce přijít svědčit.

Andrej Babiš mladší soudu nejprve sdělil, že je ve Švýcarsku a nepřicestuje. Soudce poté domluvil se Švýcary videokonferenci na říjen, syn bývalého premiéra ale svůj názor později změnil.

Andrej Babiš u soudu
Kauza Čapí hnízdo: Podpis Babiše mladšího zřejmě není pravý, uvedl znalec

Soud tak místo svědeckými výpověďmi začal čtením jejich vyjádření v přípravném řízení. Všichni příslušníci Babišovy rodiny v něm vinu odmítli. „Naprosto vylučuji, že by v souvislosti s nabytím podílů kdokoli spáchal trestný čin,“ uvedla dříve Monika Babišová. Její výpověď i výpověď expremiérovy dcery na policii byla velmi stručná. Babišová, Bobeková i Herodes v minulosti vlastnili akcie firmy Farma Čapí hnízdo.

Omluva Nagyové 

V reakci na čtené výpovědi se rodině omluvila obžalovaná Jana Nagyová. Uvedla, že pokud měl hypoteticky mít někdo o projektu v minulosti pochyby, byla to ona. „Myslím si, že tady nikdo z té rodiny nemá co dělat,“ dodala.

„Neudělala žádnou chybu,“ řekl novinářům Babiš. Zopakoval, že je podle něj Nagyová jedním z největších odborníků na evropské záležitosti. Kauza jí podle něj, stejně jako i dalším, zničila život. „Jenom proto, že Babiš šel do politiky,“ zopakoval.

U Městského soudu v Praze začalo hlavní líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve kterém čelí obžalobě bývalý premiér Andrej Babiš (uprostřed), 12. září 2022.
Čapí hnízdo u soudu: Nikdo nic nekorumpoval, proces je zpolitizovaný, řekl Babiš

Obžaloba tvrdí, že Babiš svým vlivem a činností podvodně zajistil vytvoření podmínek k tomu, aby společnost Farma Čapí hnízdo navenek splňovala požadavky pro získání evropské dotace pro malé a střední podniky. Podle státního zástupce si byl přitom vědom toho, že společnost je propojená s firmami z jeho holdingu Agrofert. Úspěšnou žádost o padesátimilionovou dotaci na stavbu kongresového areálu podala v únoru místopředsedkyně představenstva Farmy Čapí hnízdo Jana Nagyová. Oběma obžalovaným hrozí pět až deset let vězení.