Pražská policie nyní zveřejnila výzvu, kde žádá o pomoc s pátráním po šestatřicetiletém Pazderkovi. „Vědomě se vyhýbá nástupu do vězení a ukrývá se na neznámém místě. Není vyloučeno, že v trestné činnosti pokračuje,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Policisté nahánějí podvodníka marně od září loňského roku.

Obžalovaný Čeněk Pazderka.
Podvedl bývalé reprezentanty Limberského a Daridu. Odsedí si sedm let

Pazderka obral o miliony fotbalisty Viktorie Plzeň Davida Limberského (už ukončil kariéru) a Vladimíra Daridu (dnes Hertha Berlín). Z Limberského podle obžaloby postupně vylákal celkem 5,195 milionu. Tvrdil mu, že peníze použije na nákup luxusních aut, která pak se ziskem prodá. „Fotbalistovi sliboval zhodnocení peněz, ale už od začátku mu je neplánoval vrátit a nereagoval ani na jeho urgence,“ zaznělo v obžalobě.

Vinu u soudu odmítl 

O peníze podle státní zástupkyně Pazderka Limberského připravil i poté, co mu nabídl zprostředkování opravy luxusního Bentley, s nímž fotbalista boural v roce 2015 v Praze. Hráč mu proto poslal jako zálohu 1,5 milionu. Pazderka ale podle spisu zaplatil firmě, která opravu prováděla, jen přes 1,1 milionu. Zbývající peníze nevrátil, Limberský navíc musel ještě sám doplatit za opravu dalších 300 tisíc. Fotbalového obránce obžalovaný připravil navíc ještě o 55 tisíc korun, za něž sliboval nové zimní pneumatiky na opravovaný vůz.

Ilustrační snímek
Ženu operovali údajně bez souhlasu, skončila na vozíku. Nyní se soudí

Pazderka podle obžaloby okradl o peníze i Daridu. Fotbalistovi slíbil zprostředkování prodeje jeho luxusního vozu BMW za víc než milion korun. Auto nakonec prodal za 900 tisíc, hráči ale odevzdal jen část peněz.

U soudu v Plzni Pazderka v prosinci vinu odmítl a tvrdil, že Limberský chtěl od něj půjčovat na hazard. „Nikdy jsem si od něj na hazard nepůjčil. A není pravda, že bych v hernách trávil každý den a noc – nejsem žádný gambler a navíc jsem 11 měsíců v roce na hřišti,“ reagoval fotbalista s tím, že Pazderku považoval za kamaráda.