Dvaatřicetiletý L. D. z Chebska, jehož jméno ani tvář nelze kvůli ochraně obětí zveřejnit, se s mladší ženou z Klatovska seznámil vloni koncem zimy. Idylka ale měla hodně krátké trvání. Stejně jako její předchůdkyně i mladá maminka brzy poznala, že šlápla vedle. Partner ji měl nejprve na Chebsku a pak na Klatovsku, kam se přestěhovali, dělat ze života peklo. Jak zjistili policisté, urážel ji a ponižoval, a to i před jejím synem, rozkazoval jí, dělal jí žárlivé scény. Když ho chtěla opustit, vyhrožoval sebevraždou. Neváhal sáhnout ani k násilí. Několikrát ji například chytil pod krkem a praštil s ní o zem.

Trpěl i dvouletý chlapeček. „Muž se k dítěti choval velmi hrubě. Neustále na něj křičel, bil ho rukama i vařečkou, až mělo po tělíčku modřiny. Jednou zamkl jeho matku na balkoně, plačící dítě vyndal z postýlky a sprchoval ho asi deset minut studenou vodou. Právě studenou sprchu coby trest používal opakovaně. Navíc jí chlapci často vyhrožoval, stejně jako bitím,“ popsal zdroj obeznámený s případem.

Dodal, že vyděšené dítě mělo z otčíma strach a schovávalo se před ním pod postelí. „Trestal ho pro každou maličkost. Bil ho tak, až měl chlapec fialový zadeček,“ popsala policistům jeho matka s tím, že mu v tom marně bránila.

Narcistické rysy 

To, že je muž agresivní, potvrdila při výslechu i jeho bývalá partnerka. Řekla, že u nich musela dokonce zasahovat policie. Podle soudní znalkyně, psychiatričky, která muže zkoumala, netrpí žádnou duševní poruchou, ale má narcistické rysy. Ochranné léčení nenavrhla.

Muž byl obžalován ze dvou trestných činů, týrání svěřené osoby a týrání osoby žijící ve společném obydlí. O jeho vině a případném trestu rozhodne Okresní soud v Chebu, který ho může poslat za mříže až na pět let. „První líčení se konalo minulý týden, další je nařízeno na konec května,“ řekl Deníku mluvčí OS Cheb Petr Holub. Dodal, že poškozená bude vyslechnuta tak, že se s obžalovaným vůbec fyzicky nepotká, tedy s pomocí videokonference.