Konflikt se odehrál ve večerních hodinách na chodbě ubytovny. „Útok přišel nečekaně, když se starší muž na ubytovnu vracel, útočníci si na něho na chodbě počkali. Pětapadesátiletého muže oba tloukli pěstmi, a když upadl, kopali ho. Napadený muž upadl do bezvědomí,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Napadený muž skončil s mnohačetnými zlomeninami zejména v oblasti hlavy a hrudníku v nemocnici. Utrpěl i poranění vnitřností a jen díky náhodě nedošlo k horším následkům. Dle svých slov útočníky neznal.

Policisté začali celý případ prověřovat. Zjišťovali, za jakých okolností a kým byl pětapadesátiletý cizinec napaden. „Prověřování případu převzali vzhledem k závažnosti zranění napadeného jihlavští kriminalisté,“ uvedla k dalšímu postupu Kroutilová. Ti prováděli šetření za účelem zjištění totožnosti útočníků, výslechy osob, vyhodnocovali všechny získané informace a shromažďovali důkazy.

Nakonec se podařilo oba podezřelé vypátrat. „Jednalo se o dva cizince ve věku dvacet a sedmatřicet let, jiné státní příslušnosti než napadený,“ řekla Kroutilová. Policejní komisař následně zahájil trestní stíhání. „Za zvlášť závažný zločin hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Pavel Krčál.