Nepomohlo jejich upozornění ani výzva přivolané policie. Cizinec se také odmítl podrobit dechové zkoušce. Zbytek noci strávil v policejní cele, ráno mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestného činu výtržnictví.

Hrozí mu tak nejen zákaz řízení a několikatisícová pokuta, ale v případě odsouzení také trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté mladíkovi také zadrželi řidičský průkaz. Hloupé a nebezpečné chování vyjde tak mladého Slováka draho. Podle mluvčí zlínské policie Moniky Kozumplíkové se však naštěstí nikomu nic nestalo.

Nehoda mezi Velkým Borem a Defurovými Lažany, kterou nepřežila 76letá žena z Plzeňska.
Prokletá silnice. U Velkého Boru zemřel další člověk

„Zábava v obci poblíž Valašských Klobouk v noci na neděli probíhala naprosto obvykle do té doby, než se tam objevil mladý muž s terénním vozem, který byl podle svědků zjevně opilý. Ten nejprve hlasitě vytáčel motor auta, poté se s ním opakovaně rozjížděl proti stojícím skupinkám lidí na zábavě. Přestože ho přítomní upozorňovali na to, že může někoho zranit, muž v najíždění pokračoval dál,“ přiblížila událost mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní po příjezdu policistů odmítl muž dechovou zkoušku i test na přítomnost drog. Muži zákona mladíkovi zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu, poté ho zajistili a umístili do policejní cely.

„Následující den se odmítl k věci vyjádřit. V rámci správního řízení ho čeká až dvouletý zákaz řízení motorových vozidel a až padesátitisícová pokuta za odmítnutí testů na přítomnost návykových látek,“ doplnila za zlínskou policii Monika Kozumplíková.

Kriminalisté ukončili vyšetřování tragické dopravné nehody u Rynárce.
Za smrtelnou nehodu hrozí sexuologovi Weissovi až šestiletý trest