Osobní vozidlo Opel Astra řídila 31letá žena. Policisté ji zastavili na 48,5 kilometru dálnice. „Ženu vyzvali, aby předložila osobní doklady a doklady od vozidla a dále jí vyzvali, aby se podrobila orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, čemuž vyhověla. Na policisty čekalo velké překvapení, nadýchala 4 promile,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Dále policisté zjistili, že žena vozidlo řídila nejen ve stavu vylučujícím způsobilost, ale zároveň poté, co jí byl v roce 2018 odebrán řidičský průkaz z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti. Nyní ženě za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky.

Ilustrační foto
Při hromadné nehodě na D10 byl vážně zraněn jeden člověk

Podle odborníků je téměř zázrak, že po takovém množství zkonzumovaného alkoholu nezpůsobila řidička dopravní nehodu. Za hranici, při které hrozí upadnutí do bezvědomí a smrt, je považována právě hodnota čtyř promile.

Někteří lidé jsou však schopni snášet alkohol výrazně lépe. Příkladem je traktorista Milan Čurda, kterého před lety zadrželi policisté za volantem fekálního vozu, když nadýchal osm promile alkoholu. V roce 2018 lékaři ošetřovali houbaře z Ostravska se zlomeným kotníkem, který měl v krvi dokonce 8,83 promile alkoholu. Za světového rekordmana je považován Polák, který po oslavě s kamarády nadýchal 12,3 promile.