Sedmašedesátileté Patrasové, jež v trestním řízení figurovala pod svým občanským jménem Slováčková, hrozilo za ohrožení pod vlivem návykové látky až tříleté vězení nebo právě peněžitý trest či zákaz řízení. Soud její případ vyřešil bez nařízení hlavního líčení, což je v obdobných případech standardní postup. Trestní příkaz vydal 14. července, právní moci pak rozhodnutí nabylo 23. srpna. Zákaz řízení se vztahuje na všechny druhy motorových vozidel.

Podle obžaloby Patrasová 23. května 2022 po předchozím požití alkoholu způsobila za volantem mercedesu dvě nehody poblíž svého bydliště na pražských Vinohradech. Narazila do zaparkovaného auta a také do betonového zátarasu. Kolize se obešly bez zranění.

Dagmar Patrasová
Herečka Patrasová čelí obžalobě za loňskou nehodu. Hrozí jí tři roky ve vězení

Patrasová odmítala, že by řídila opilá. „To nebylo pod žádným vlivem alkoholu. Nikdo mi nebral krev, nikdo mi nedával dýchnout,“ uvedla dříve. Podle ní byla příčinou havárie nefunkční součástka v motoru, kvůli které se auto stalo neovladatelným. Policie k tomu sdělila, že řidička se na místě odmítla podrobit dechové zkoušce.

Televize Nova dříve uvedla, že Patrasová bourala pod vlivem alkoholu už v prosinci 2018. Dostala za to zákaz řízení na rok a půl a pokutu 150 tisíc korun.