Nehoda u Ostrovačic se stala po deváté hodině ráno. Dálnice proto byla dvě hodiny ve směru z Prahy do Brna neprůjezdná. Nyní už se jezdí jedním jízdním pruhem. „Na dálnici se tvoří kolona,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při nehodě se zranili tři lidé. „Pacientku jsme transportovali do nemocnice. Letěla do nemocnice s lehkým zraněním z preventivních důvodů vrtulníkem. Byla zaklíněná a to může znamenat zvýšené riziko. Proto musí musí být důkladně vyšetřená,“ vysvětlila mluvčí záchranky Michaela Bothová. Další dva pacienty převezli s lehkými zraněními do nemocnice sanitkou.

Deset minut byla obousměrně neprůjezdná dálnice u sjezdu na Bohunice. Po nehodě zastavila policie po osmé hodině ráno provoz, protože pro poraněnou motorkářku měl přiletět vrtulník. Ženu nakonec záchranáři nepřevezli ním, ale sanitkou. „Žena utrpěla středně těžká zranění a odvezli jsme ji do nemocnice,“ sdělila Bothová.

Provoz policisté plně obnovili po několika minutách. „Dvaadvacetiletá žena havarovala krátce před osmou hodinou ráno po najetí do dělícího zařízení a upadla. Před jízdou nepila alkohol,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Přibližně ve stejnou dobu na 188. kilometru v zúžené části dálnice havarovala dvě osobní auta a kamion. Nikdo se nezranil. Silnice byla průjezdná jedním pruhem, ale tvořila se dlouhá kolona.