"Z obsahu trestního spisu, zejména z centrální evidence stíhaných osob, opisu rejstříku trestů a závěrečné zprávy Probační a mediační služby, bylo zjištěno, že podmíněně propuštěný vedl ve zkušební době řádný život a vyhověl uloženým podmínkám, když současně plnil i uložené přiměřené povinnosti," konstatoval k Berdychovu chování na svobodě předseda senátu Obvodního soudu pro Prahu 6 Kryštof Nový.

Soud proto vyslovil, že se devětačtyřicetiletý Berdych ve zkušební době osvědčil. Proti tomuto rozhodnutí nelze podat stížnost.

Jaromír Prokop.
'Nejsem žádnej násilník.' Prokop z Berdychova gangu stráví deset let za mřížemi

Někdejší vyhazovač pražského erotického podniku Discoland Sylvia si měl za mřížemi odpykat 15 let. Po dvou třetinách trestu začal usilovat o předčasné propuštění na svobodu. Napoprvé u soudce Nového neuspěl. Soud totiž Berdychovi v roce 2014 kvůli jeho kriminální minulosti neuvěřil, že v trestné činnosti nebude pokračovat. Berdycha ale podpořilo jak vedení věznice, tak i znalci, kteří označili jeho opětovné zařazení do společnosti za reálné. Jeho právník navíc kritizoval to, že ačkoliv Berdych jako jediný z gangu spolupracoval s policií na rozkrytí celého případu, za mřížemi zůstal jako poslední.

Nový nakonec Berdycha podmíněně propustil v červnu 2015, kdy mu také stanovil sedmiletý pravidelný dohled probačního úředníka. Státní zástupce s rozhodnutím souhlasil. Berdychovi na svobodu pomohla i více než stovka pochval, které dostal ve vězení za dobré chování.

K pobodání matky, k čemuž došlo 11. března 2022 dopoledne v Příbrami, se v úterý 26. července 2022 u Krajského soudu v Praze přiznal 30letý muž z Příbrami.
Matce zasadil sedm ran nožem, zlomil o ni čepel. Udat se šel k soudu

Kauza takzvaného Berdychova gangu byla největším případem organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky. První zločiny spáchali Berdych a jeho komplici už v roce 1995. Vyšetřování hlavní části rozsáhlé kauzy začalo v září 2004, kdy detektivové pozatýkali velkou část podezřelých. V souvislosti s činností gangu bylo nakonec stíháno přes 50 lidí. Zločinci se často přestrojovali za policisty, trestnou činností si údajně přišli na více než sto milionů korun.

Jedním z Berdychových kompliců v počátcích činnosti gangu byl provozní z Discolandu Jaromír Prokop, který se před spravedlností skrýval řadu let v USA. Pražský vrchní soud mu po jeho dopadení potvrdil letos v červnu desetiletý trest vězení za účast na čtyřech loupežích. Berdych v tomto obnoveném procesu odmítl k Prokopově roli ve skupině vypovídat.