K nehodě došlo zhruba v 16 hodin na Lazecké ulici. Poblíž odbočky k Dolu Lazy se střetl autobus s osobním automobilem Škoda Octavia.

Následky tragického střetu osobního auta s autobusem v Orlové.

Řidič octavie jel pravděpodobně od Orlové na Havířov. V pravotočivé zatáčce, v místě, kde platí omezení rychlosti na 50 km/h, zřejmě nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se střetl s autobusem. Zatímco řidič osobního vozu na místě zemřel, v autobuse byli tři lidé zraněni. Jedním z nich je i řidič autobusu, který ale po ošetření zůstal na místě nehody. Také další zranění  byla jen lehká. Jednalo se o dvě ženy, které cestovaly v autobuse. Převezeny byly do havířovské nemocnice. "Po ošetření byly propuštěny domů," potvrdila mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.   

Následky tragického střetu osobního auta s autobusem v Orlové.

Doprava v místě nehody byla uzavřena, policie odkláněla všechna vozidla na objízdné trasy.

"Řidič osobního vozidla Škoda Octavia při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel mimo komunikaci. Vozidlo se dostalo do smyku a v protisměru se čelně střetlo s projíždějícím autobusem. Octavie jela ve směru od Orlové na Havířov. 39letý řidič vozidla po kolizi utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem, a na místě zemřel.
V autobuse cestovalo zhruba 15 lidí. Dvě cestující utrpěly zranění a byly převezeny do nemocnice, řidič autobusu (45 let) byl také zraněn. Podle předběžných informací všichni z autobusu měli zranění lehčího rázu. Vyšetřování příčin a zavinění si převzala služba kriminální policie a vyšetřování.," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačkoková. 

Rizikový úsek

Jen nedaleko tohoto místa se stala tragická nehoda už v pondělí dopoledne. Deník o ní psal v článku: Muž zemřel po srážce s nákladním autem

Silnice mezi Havířovem a Orlovou, kde k vážné nehodě došlo, je podobnými kolizemi proslulá. Na vině bývá nezvládnutí vysoké rychlosti v úseku s několika horizonty a zatáčkami. 

Deník o nehodách informoval v článcích:

Řidič nezvládl projetí zatáčky, mladý spolujezdec je po smrti
Řidič nepřežil náraz autem do sloupu
Několik lidí se zranilo při nehodě osobního auta s autobusem
Mezi Havířovem a Orlovou havarovalo auto s penězi
Motocyklistu měl řidič při nehodě zabít pod vlivem marihuany
Mladí hazardéři metali s autem kotrmelce
Při vážné nehodě u Havířova ráno zemřel člověk
Při nehodě motorky se zranila spolujezdkyně
Auto přerazilo betonový sloup, řidiče museli hasiči vystříhat