Více obětí na životech měly letos nehody 11. srpna a 31. října, kdy o život přišlo shodně sedm lidí. Šest lidí zemřelo při nehodách kromě dneška ještě 18. srpna a 19. a 28. září. Pět lidských životů vyhaslo 12. ledna, 14. června, 16. července, 18. září a 29. října. V loňském roce měl nejhorší bilanci 24. červen, kdy při haváriích zemřelo osm lidí.

Podle posledních dostupných policejních statistik o dopravní nehodovosti se letos za prvních devět měsíců stalo 77 225 dopravních nehod, při nichž zemřelo 410 lidí. Oproti lednu až září roku 2017 to bylo letos o 1090 nehod a o 43 lidských životů více. Stoupl i počet zraněných.

Tragická nehoda na Písecku

Dnešní nejtragičtější nehoda se stala odpoledne na silnici I/4 u Drhovle na Písecku. Auta se srazila krátce po 15:00 poblíž křižovatky se silnicí I/20. "Po příjezdu záchranářů byli v osobním voze dvě ženy a muž bez známek života. Další ženu s mnohačetnými zraněními se podařilo vyprostit, ale během pár okamžiků se její stav zhoršil a přes veškerou pomoc také ona zemřela," uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Podle předběžných informací od policie šedesátiletý řidič nákladního vozu patrně nedal při odbočování přednost protijedoucímu automobilu Škoda Octavia, v němž cestovali čtyři lidé.

U Číhaně na Klatovsku na hlavním tahu z Klatov do Strakonic vjel sedmašedesátiletý cizinec za volantem osobního auta v místě zvaném Bukovák do protisměru, kde se srazil s dalším osobním vozem. Po čelním střetu zemřeli na místě oba řidiči. Další tři lidé, osmiletá dívka, desetiletý chlapec a sedmdesátiletá žena, utrpěli středně těžká zranění.