"Příslušníci si měli vynutit od odsouzeného fyzickým nátlakem sdělení, kde v cele se nacházejí nepovolené věci, a to tak, že měl být udeřen do tváře, měla mu být silným tlakem lámána operovaná noha a měla mu být obtočena jeho ruka okolo krku a tím vyvíjen silný tlak na dýchací cesty," informovala Nguyenová s tím, že dozorci měli vězni způsobit drobná poranění: "a to podlitiny a škrábance, a dále mu tímto měly být způsobeny přetrvávající záškuby těla."

Ahoj kamaráde, pošli mi číslo. Podvodníci obírají důvěřivé lidi na internetu.
Ahoj kamaráde, pošli mi číslo. Podvodníci obírají důvěřivé lidi na Hodonínsku

Druhý případ se odehrál v březnu 2021, kdy měli tři dozorci napadnout dalšího vězně. Podle Nguyenové do něj kopali, šlapali na něj a jeden z nich měl na něj nejméně desetkrát zakleknout. "Dále měl být udeřen do zadní části hlavy. Dva zbylí dozorci měli celému incidentu přihlížet. Tímto jednáním měly být způsobeny odsouzenému otlaky, hematomy a odřeniny," popsala mluvčí GIBS.

Čtvrtý případ 

Ta dále upřesnila, že dvěma z dozorců hrozí za zločin zneužití pravomoci úřední osoby a za vydírání až desetileté tresty, zbylým šesti za přečin zneužití pravomoci až pět let za mřížemi.

Jde přitom už o čtvrtý případ za poslední dobu, kdy GIBS vyšetřuje anebo prověřuje možné nezákonné jednání dozorců vůči vězňům.