Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit 22. srpna v odpoledních hodinách tím, že stejně starému muži v Čelechovicích na Hané úmyslně poškodil automobil Renault Thalia. Poškozený muž tím doplatil na svou ochotu pomoci bližnímu.

Ilustrační foto
Nakažených v kraji rychle přibývá, hospitalizovaných ale nikoliv

"Rodině ze Studence totiž pro neplacení účtů za vodu dodavatel přerušil dodávky. Situaci rodina vyřešila tak, že s kanystry ženy obešly sousedy v bližším i vzdálenějším okolí a o vodu prosily. Se svým požadavkem uspěly právě u uvedeného muže v Čelechovicích na Hané a opakovaně si k němu pro vodu chodily," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Nadávky, pak údery pěstí

Když si v uvedenou sobotu 22. srpna pro vodu ten den přišly již potřetí, dárci už došla trpělivost a další vodu jim dát odmítl. Následně s kanystry a požadavkem na vodu přišli dva muži. Když byli také odmítnuti, začali na poškozeného křičet vulgární nadávky a hrozby. Pak svůj hněv obrátili proti automobilu Renault Thalia, který měl poškozený zaparkovaný před domem.

"Údery pěstí jeden z mužů u automobilu rozbil skleněnou výplň dveří řidiče, čelní sklo, poškodil karoserii a urazil zrcátko," popisoval těžko uvěřitelný čin František Kořínek.

Ilustrační foto
S nožem a namol opilý chtěl zabít sebe i přítelkyni. "Příhodně" ve Vrahovicích

Na místo přivolaní policisté agresora vypátrali a ten se jim k činu přiznal. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na více než deset tisíc korun. Při útoku agresor utrpěl zranění, ošetření však odmítl. Ke zranění dalších osob nedošlo. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži hrozí trest odnětí až na jeden rok.