Nechybělo mnoho a vše mohlo skončit obrovskou tragédií. Dramatický příběh, při kterém mohl zemřít mladý muž, se odehrál o velikonočním pondělí, krátce po sedmnácté hodině v jednom z bytů na Olomoucké ulici v Opavě.

„Muž byl při vědomí, utrpěl bodné poranění hrudníku. Dostal kyslík, léky, infuze. Poté byl převezen na chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě,“ uvedl k případu tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl a doplnil, že v době zásahu nebyl muž v přímém ohrožení života.

Opavští kriminalisté nyní prověřují trestnou činnost ženy pro podezření ze zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

„Muž byl převezen do nemocnice na ošetření, jeho stav nevyžadoval operační zákrok,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Žena byla poté v bytě zadržena a kvůli své podnapilosti umístěna na záchytku. Teď bude podán návrh do vzetí do vazby,“ nechal se slyšet René Černohorský s tím, že muž i žena byli cizí státní příslušníci.

„Kriminalisté v této chvíli prověřují a vyšetřují důvody počínání ženy, možné příčiny a následky. Budeme vycházet i z lékařské zprávy, do jaké míry byl život muže ohrožen,“ doplnil.

Zdravotní stav napadeného muže pak okomentoval krátce před uzávěrkou tohoto vydání také mluvčí opavské nemocnice Daniel Svoboda.

„Pacient byl nejprve na urgentním příjmu, poté za JIP. Nyní už je stabilizovaný a jeho stav se zlepšil, takže byl přeložen na traumatologické oddělení,“ uvedl.