Na muže, který zvoní na obyvatele domu, upozornil na začátku ledna policisty telefonicky jeden ze sousedů. „Po příjezdu na místo nikoho nenalezli, avšak jeden z nájemníků jim celou událost popsal a označil dveře, do kterých blouznící muž zašel,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Hlídka proto zazvonila na zvonek, zaklepala, dlouhé minuty však nikdo neotevíral. Bylo přitom slyšet, že se v bytě někdo pohybuje, a tak bylo policistům jasné, že muž je stále uvnitř. Po asi desetiminutovém klepání jim otevřel.

„Na dotaz, proč tak dlouho neotevíral dveře, odpověděl, že až teď uslyšel ťukání boží, a tak šel otevřít. Hned poté pozval policisty dále a za dveřmi se jich zdvořile zeptal, zda-li může nabídnout trochu marihuany. Policisté nechápali, a tak je muž zavedl do ložnice, kde měl plně vybavený pěstírenský stan se třinácti rostlinami konopí,“ uvedl mluvčí.

Ze zadržení pražského vandala.
„Bylo to na rozkaz Ameriky, potřebuji pyromana.“ Pomatený muž ničil skútry

Policisté se pak muže zeptali, jestli má v bytě ještě nějaké drogy. „No jasně,“ odpověděl a zavedl je do kuchyně, kde měl nasušené lysohlávky.

Na otázku, proč chodí po domě a prosí sousedy o odpuštění, odpověděl: „No protože mám smlouvu s ďáblem a přimlouvá se za mě bůh.“

Jednadvacetiletý muž byl převezen do psychiatrické léčebny. „Je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi,“ uzavřel Hrdina.