Případ začal koncem minulého roku, kdy bylo zadrženo devět osob ve věku od osmnácti do osmačtyřiceti let.

"Tehdy bylo obviněno sedm osob. My jsme ale na případu pracovali dál. Z distribuce a držení omamných a psychotronních látek jsme obvinili třiatřicetiletou ženu. Dále jsme zatkli další osobu, kterou jsme dodali k výkonu trestu," informoval šéf prostějovské kriminálky Leo Haluza.

Šetření a rozkrývání celého případu přineslo policistům další zajímavé úlovky.

"Zajištěno bylo sto tisíc na hotovosti a více než milion korun na bankovním účtu. Domníváme se, že se jednalo o finance určené pro nákup omamných látek nebo výnos z jejich distribuce. Navrhneme, aby zajištěné peníze propadly státu," doplnil Leo Haluza.

Osud a původ v prosinci nalezených zbraní není zatím stále vyjasněn.

"Potvrzeno je, že se jedná o střelné zbraně. Nemáme potvrzeno, že byly použity k trestné činnosti. Zajímavé bylo, jak jsem je nalezli. Byly zakopány v zahradě rodinného domku, kde jsme prováděli domovní prohlídku. Dvě osoby byly v důsledku toho obviněny z nedovoleného ozbrojování," popisoval Leo Haluza a s úsměvem dodal: "Stejně jako novináři mají své zdroje, my jsme také dostali echo, kde bychom přibližně měli hledat."

Do akce bylo zapojeno na sedm desítek policistů, kteří provedli devět domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor. Zajištěno bylo větší množství rostlinné hmoty a bílé krystalické látky, jedna indoorová pěstírna konopí, dvě krátké střelné zbraně a přibližně 215 tisíc korun a 3 470 polských zlotých v hotovosti.

Nové výsledky vyšetřování

zajištěno 1 143 000,-Kč

obviněna žena 33 let

zatčen muž 28 let

nedovolené ozbrojování 2 muži