PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Teď mě něco napadlo,
přeskoč, milá, sedadlo.
Policajti smůlu mají,
kdo byl řidič, nepoznají.

Takřka denně policisté chytají hazardéry usedající do vozidel i přes uložené soudní zákazy. Mnozí navíc mají v sobě alkohol nebo drogy.

Další díly seriálu najdete zde. 

Jeden z případů, který měl zajímavou dohru, řeší ostravská policie. Vše začalo nad ránem, kdy se hlídka rozhodla zkontrolovat auto značky Škoda.

Za volantem podle policistů seděl sedmadvacetiletý muž. Ochránci zákona mu dávali jasné pokyny k zastavení. Vozidlo nakonec, i přes poměrně dlouhou časovou prodlevu, zabrzdilo. Ovšem netradičním způsobem nárazem do zadní části služebního vozu. Naštěstí nešlo o žádnou velkou rychlost, takže se ťukanec obešel bez vážnějších následků. Poté z místa řidiče sebejistě vystoupila žena.

Muž, kterého policisté viděli za volantem, si hověl na zadním sedadle a tvářil se jako sfinga. Tajemná atmosféra a na první pohled nevysvětlitelná situace by určitě potěšila či spíše vyděsila milovníky duchařských příběhů. Policisté ale měli jasno. Dvojice si během jízdy krátce před zastavením vyměnila místa. Akce však nebyla dostatečně rychlá, takže dáma za volantem nestačila dobrzdit a narazila do vozu s majáčkem.

Ukázalo se, že muž má zákaz řízení do roku 2019. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí až dva roky vězení. Odmítl také zkoušku na drogy. Ženu čeká přestupkové řízení.