Tak zní v kostce obžaloba případu, který v pondělí začal rozplétat ústecký krajský soud. „Jsou obviněni, že jiného bez oprávnění uvěznili a uskutečnili to jako členové organizované skupiny. Způsobili ženě psychické útrapy a těžkou újmu na zdraví,“ popsal státní zástupce Pavel Norek.

Václav Schaidt z Krásného Lesa s policií plně spolupracoval. Podle něj únos zosnoval Ráz. Toho eskorta k soudu přivedla z vazby. Všichni obvinění byli už několikrát soudně trestaní.

DLUŽIL MU PENÍZE

Schaidt kriminalistům sdělil, že v půli ledna 2016 mu Ráz nabídl, aby s komplici zadržel ženu po dobu, než „si to vyřídí“ s jejím druhem. Ten mu prý dlužil mnoho peněz. Schaidt a jeho dva sedmdesátiletí spiklenci za to měli dostat po 30 tisících korunách. Ráz také Schaidtovi popsal, kam vozí žena, kterou měli unést, své dítě do školky.

Obžalovaný Pavel Hanzálek u soudu řekl, že měl za úkol koupit pouta. V army shopu za ně ale chtěli tisíc korun. Proto nakonec koupil pouta za 200 korun v sex shopu. „Na poutech byly kytičky a byl k nim zlatý klíček,“ popsal Hanzálek.

Součástí slavnostního setkání ostravských policistů bylo i předání medailí dvěma civilům – Janu Rehákovi (vlevo) a Daliboru Tomašíkovi. Ocenění převzali z rukou policejního prezidenta Tomáše Tuhého.
Dva muži v Ostravě zahnali na útěk sexuálního násilníka a lupiče

Trojice seniorů únos provedla 21. ledna 2016 po 9. hodině ráno v Ústí u mateřské školky. Hanzálek ženě ukázal jakýsi kulatý odznak a vydával se za kriminalistu. „Řekl, že žena musí s nimi jet na policii k výslechu či k podpisu protokolů ohledně drog,“ popsal Norek.

Překvapenou ženu pak Hanzálek strčil do otevřených zadních dveří Škody Fabia. Potom jí nasadil na ruce pouta a řekl, že pracují v utajení a na hlavu jí nasadil pletený pytel a omotal ho lepící páskou.

ODMÍTL VYPOVÍDAT

„Únosci potom jeli od Neštěmic a přes Božtěšice do prostoru obce Krásný Les. Zastavili u domu č. p. 70 a ženu dovedli dovnitř,“ vylíčil žalobce.

Obviněný Ráz vinu před soudem odmítl: „Na této události jsem se nepodílel.“ Dál odmítl vypovídat.

Hanzálek si měl podle obžaloby přilepšit, když si z kabelky ženy vzal 4 tisíce korun. Také přišla o dámský parfém za 1 000 korun. Hanzálek ale odmítl, že by něco ženě odcizil.

Nakonec únosci ženu odvezli odpoledne zpět do Ústí a nechali ji vystoupit ve Všebořicích. Únos byl nakonec k ničemu, protože její přítel zalarmoval policii.

Soudní líčení pokračuje v dalších dnech výslechem svědků.

Ilustrační foto
Šokující napadení:čtyři muži mlátili kamaráda, když měl oprátku kolem krku