Na dálničním kilometru 32,3 se čtvrt hodiny před čtvrtou ranní v pásu pro směr jízdy od Prahy na Hradec Králové střetlo osobní auto s nákladním vozem. Na místě nehody, kde havarovaná vozidla zachvátil požár, zemřeli oba řidiči.

Zdroj: Youtube

Po nehodě, kdy na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému, policisté uzavřeli celou dálnici; včetně směru na Prahu. Pás dálnice na Hradec Králové pak zůstával mezi sjezdy na Sadskou a na Poděbrady neprůjezdný ještě během svátečního dopoledne. Policisté dopravu odkláněli na Český Brod na exitu 25, kde se však vytvořila citelná kolona. Více než půlhodinovému čekání se mnozí řidiči snažili vyhnout a sjížděli již na exitu 18.

Ilustrační snímek.
Strážníci v Poděbradech rekapitulují: 215 botiček, 150 psů bez pána

Okolnosti tragického střetu zůstávají v šetření policie. Prvotní poznatky však napovídají, že si krutou daň vybrala jízda po dálnici v protisměru. Pokud se to potvrdí, za viníka by pravděpodobně byl označen zesnulý řidič menšího za zničených vozidel. K přesnému zjištění příčin nehody a jejích okolností mají pomoci i výsledky pitvy.

Ilustrační foto.
Kandidátky jsou samá žena. V regionu hned tři!