V pondělí 12. srpna před šestou ráno obdržel operační důstojník hlášení, že se do jednoho z autobusů na parkovišti u hlavního nádraží v Praze 1 někdo vloupal. Oznamovatel dodal, že podezřelý je stále uvnitř a on počká na příjezd členů hlídky, aby jim vozidlo ukázal.

 

Když policisté dorazili, muž, který událost nahlásil skutečně na místě činu neohroženě čekal a v Neoplanu se za sedačkami snažil schovat podezřelý. Vzhledem k tomu, že autobus neskýtá mnoho možností dlouhodobého úkrytu, byl po několika výzvách a hrozbě střelnou zbraní nucen prostor chtě nechtě opustit.

Svobody si jen tak neužije

Policisté u muže po zadržení nalezli osobní věcí pocházející z autobusu. Krádeží a poškozením vozidla, způsobil škodu bezmála čtyřiceti tisíc korun. Podezřelý byl na místě zadržen a předveden na místní oddělení.

Zde však došlo k nečekanému obratu, když prošetřováním případu vyšlo najevo, že pětačtyřicetiletý muž má na svědomí také vloupání do bytu v Kunešově ulici v Praze 3 o dva dny dříve.

Tam si vzal kromě notebooku a osobních věcí i několik kreditních karet. Ty následně použil k neoprávněným platbám na různých místech Prahy. Tímto jednáním si připočetl k autobusovému dobrodružství ještě další škodu, tentokrát přesahující deset tisíc korun.

Ukázalo se navíc, že v páchání majetkové trestné činnosti není obviněný žádným nováčkem a v minulosti se zákonem střetl již vícekrát. Naposled ho soud v České Lípě poslal za mříže na několik měsíců. Svobody si užíval teprve od letošního února a podle výčtu trestných činů, kterých se v posledních dnech dopustil se zdá, že si na ni zase pár let počká.