Server Tn.cz tvrdí, že Dominik Feri se dostavil do vězení v pondělí odpoledne. Zdroj ČTK ale uvedl, že se tak stalo již dříve. Lhůta k nástupu by Ferimu vypršela během několika dní. Jako nástupní věznici měl stanovené právě Teplice, a to podle místa trvalého bydliště. Přihlásit se ale mohl v libovolné věznici v Česku.

Feri kvůli svému trestnímu řízení rezignoval na poslanecký mandát a opustil TOP 09 i celou politiku. Proti pravomocnému rozsudku se hodlá dovolat k Nejvyššímu soudu. Obvinění ze sexuálního násilí odmítá a zpochybňuje věrohodnost dívek.

Dominik Feri před odvolacím senátem Městského soudu v Praze - 22. dubna 2024.
Dominik Feri je vinen. Soud ho pravomocně poslal na tři roky do vězení

Odvolací soud v dubnu odmítl, že by byl uložený nepodmíněný trest vězení nepřiměřeně přísný. Připomněl, že Ferimu za každé ze dvou dokonaných znásilnění hrozilo dva až deset let odnětí svobody. Podmíněný, nebo jiný alternativní trest nebyl podle soudu na místě kvůli společenské škodlivosti Feriho jednání. Jedinou polehčující okolností byla exposlancova dosavadní beztrestnost.

Nepochopil, co znamená ne

Dva dokonané skutky znásilnění se podle rozsudku staly ve Feriho žižkovském bytě. Tehdejší mladý teplický radní, student práv a populární influencer tam údajně v březnu a listopadu roku 2016 líbal a osahával dvě dívky přes jejich nesouhlas a následně s nimi prováděl různé sexuální praktiky.

Jedné z nich bylo v té době 17 let. V roce 2018 se pak Feri podle rozsudku pokusil o další znásilnění, když se snažil líbat a osahávat stážistku, kterou si jako poslanec přivedl do Sněmovny.