Podle tiskové mluvčí uherskohradišťské policie Simony Kyšnerové, si zadržený muž již od dětství přál být policistou. Jeho sen mu však nevyšel, protože k policii nebyl přijat. Policie se tak pro něj stala koníčkem. Zaměřoval se především na dopravu.

„Jeho vášeň pro spravedlnost se mu však ve čtvrtek odpoledne stala osudnou v obci Nivnice. V uniformě policisty a ve svém vozidle značky Ford Mondeo černé barvy zde za pomocí červeného a modrého majáku zastavil řidičku osobního auta, která údajně za jízdy telefonovala. Pak si vyžádal její doklady a upozornil ji na to, že jí hrozí pokuta ve výši pět tisíc korun, a že přijde o dva body. Žena pokutu odmítla zaplatit a tak se falešný policista rozhodl vyřešit přestupek domluvou. Poté z místa odjel,“ popsala situaci mluvčí policie.

Ilustrační foto.
Muž v Uherském Hradišti obtěžoval ženy v parku i na ulici

Podle Simony Kyšnerové začali policisté ihned po oznámení po falešném kolegovi pátrat. Za necelou hodinu ho dopadli.

„Na sobě měl reflexní vestu a policejní kalhoty. Uvnitř auta jsme pak nalezli další originální oděvní součástky Policie České republiky, dále světelné, zvukové a signalizační vybavení modré a červené barvy, která evidentně mohla usnadňovat zastavování vozidel v rámci silničního provozu. Kromě toho nám muž vydal různou výstroj a výzbroj a rovněž plynovou pistoli,“ seznámila policejní mluvčí s tím, že jej uherskohradišťští kriminalisté ještě ten den obvinili z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu a z trestného činu podvod ve stádiu pokusu, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

„V souvislosti s touto trestnou činností hledáme další osoby, které s falešným policistou přišly do kontaktu. Zavolat nám mohou na bezplatnou linku 158 nebo na telefon 974 678 651,“ vyzvala Simona Kyšnerová.