Hasiči se speciální technikou, kriminalisté se zaměřením na drogovou problematiku, zařízení na chemikálie i množství dalších policistů… Drogovou varnu odhalili policisté v Zeměchách na Lounsku.

„Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o nálezu předmětů, které by mohly sloužit k výrobě omamných a psychotropních látek. Probíhá další šetření a zajišťování stop,“ uvedla k čerstvému případu v úterý 27. února policejní mluvčí Alena Bartošová.

Podle informací Deníku se jedná v Zeměchách o varnu drog. A pravděpodobně ne o nějakou malou, které se občas objeví například v bytech. Tentokrát jde zřejmě o větší zařízení. „Hasiči to tady zajišťují už několik hodin. Varna drog nás ale překvapila, nečekal bych, že tu něco takového může být,“ řekl Deníku jeden z přihlížejících obyvatel Zeměch.

Domek plný barelů

Hasiči ve spolupráci s policisty v Zeměchách v jednom z domků nedaleko hlavní silnice totiž zajišťovali větší množství různých barelů a kontejnerů, pravděpodobně s chemikáliemi. Vynášeli je z menšího nepříliš udržovaného stavení, které bylo v sousedství dalšího domu. Velké barely a další nádoby nakládali na nákladní vůz a později odváželi. Na místě byl přítomen také technik a policisté, kteří se specializují na drogovou problematiku. Zajišťovali stopy a různý materiál na výrobu drog.

Další informace zatím nechce policie k případu, kvůli pokračujícímu vyšetřování, sdělovat.

V okrese Louny řešili policisté v minulém roce celkem dvacet případů spjatých s drogami, objasnili jich sedmnáct. Rok předtím vyšetřovali třicet sedm případů, pachatele dopadli v třiceti čtyřech případech. Vůbec nejvíce drogových kauz evidovali kriminalisté v regionu v roce 2006 – 46.

Varny, „bytové“ i rozsáhlejší, ale i pěstírny. V regionu dochází k celé škále drogových případů. Například při razii na Lounsku v roce 2016 odhalili kriminalisté pěstírnu, kde bylo více než 600 rostlin, jednu našli také na Podbořansku. Loni na jaře zadrželi policisté v autě u Lubence muže, který vyráběl drogy málo známou a neobvyklou metodou pomocí nitrostyrenové syntézy a za pomoci dalších látek používaných při přípravě protiplísňových výrobků a barviv. V poslední době bylo řešeno také několik menších varen.