„Osmadvacetiletý muž byl obviněný z toho, že si na různých místech v republice opatřoval pervitin a marihuanu, a pak je na území celé Vysočiny prodával nebo poskytoval jako protislužbu. Téměř sedmdesát gramů pervitinu policisté u muže zajistili při jeho zadržení,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Muž byl v minulosti již dvakrát soudně trestán. Jednou pro majetkovou trestnou činnost a naposledy i v souvislosti s drogovou trestnou činností.

Druhý zadržený muž, kterému je dvaatřicet let, pervitin a marihuanu prodával zejména na Žďársku. „Za období od loňského jara drogy prodal nebo poskytnul zdarma ve více jak sto padesáti případech. Také tento muž byl již v minulosti v souvislosti s drogovou kriminalitou soudně trestaný. Naposledy od soudu odešel s podmíněným trestem na konci roku 2018,“ doplnila Rázlová.

Pěstírna konopí

Poslední z trojice, jednatřicetiletý muž, si zařídil na Žďársku pěstírnu konopí. Marihuanu používal nejen pro svoji potřebu, ale prodával ji i jiným uživatelům. „Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili s pěstírnou třiadvacet rostlin konopí a dále téměř sedmdesát gramů sušených rostlin. Obviněný muž byl v minulosti třikrát trestaný, a to také v souvislosti s majetkovou trestnou činností, za což si odpykal podmíněný trest. V roce 2019 mu byl navíc uložen zákaz řízení motorových vozidel,“ sdělila Stanislava Rázlová.

Osmadvacetiletému a dvaatřicetiletému muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody za zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „V případě jednatřicetiletého muže padlo obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.