Cizinci bez dokladů – vesměs se jednalo o dospělé muže – uvedli, že dva jsou z Pákistánu a tři z Afghánistánu, informovala v úterý policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Připomněla, že čtyři ze zajištěných putovali do záchytného zařízení pro cizince, aby se mohlo uskutečnit správní vyhoštění s následným předáním do státu, kde prvotně požádali o azyl, jak stanoví dublinská dohoda. Jeden z Afghánců byl propuštěn, avšak i on předtím převzal rozhodnutí o správním vyhoštění.

Obraz kadovské hutě namaloval v 70. letech 19. stol. malíř Josef Ledeli je součástí sbírek Horáckého muzea.
Slavný Honza z Bříšče: Z mnohokrát trestaného recidivisty se zrodila legenda

„Muži podle všeho přicestovali do České republiky přes Turecko, Řecko a Severní Makedonii. Česká republika nebyla jejich cílovou stanicí – tak jak u většiny migrantů zadržených na území kraje,“ uvedla dále policistka Suchánková.

Ve všech případech šlo o muže

Připomněla, že od začátku roku bylo ve středních Čechách zachyceno 129 migrantů – nejčastěji na dálnici D1 a při vykládce zahraničních kamionů v různých firmách kraje. „Ve všech případech se jednalo o muže s průměrným věkem 25 let; nejčastější zemí původu byly Afghánistán, Maroko, Alžírsko či Pákistán,“ shrnula Suchánková všeobecně platné poznatky.

Jaroslav Škárka
Škárka dostal za nenávistné komentáře podmínku. Je to trest za jiný názor, řekl

Žádný z uvedených států není u nás nyní považován za vysloveně nebezpečný, byť v případě domoviny Afghánců by na tohle téma bylo možné vést debaty. Na druhou stranu jsou mezi nimi dokonce země, kam Češi jezdí na dovolenou.