„Had by se měl zdržovat v místech, kde je teplo, prostory jsou ale hodně rozlehlé a my prohledáváme každou část. Děláme i přestávky, protože pohyb lidí plaza samozřejmě plaší. Za náš sbor je v tuto chvíli na místě pět členů, hledání se účastní také přizvaný odborník na plazy,“ řekl Deníku ve čtvrtek krátce před polednem velitel Sboru dobrovolných hasičů Orlová-Poruba Michal Beňo.

Jak uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renáta Maierl, podle záznamu z kamer jde o tenkého, asi 40 centimetrů dlouhého, blíže neurčeného plaza.

„Na místě probíhá intenzivní monitorování situace, jejímž cílem je lokalizace plaza a jeho následný odchyt odborníky,“ řekla ve čtvrtek mluvčí Kauflandu.

Dosud neznámý druh plaza se zde objevil v úterý. Podle vyjádření odborníků z oboru zoologie není možné podle kamerových záznamů přesně určit, o jaký druh hada by mohlo jít. V okolí Kauflandu jsou i mokřady a může tedy jít také o neškodnou užovku, která se do Kauflandu zatoulala. Společnost ale situaci nechce podcenit.

„Bezpečnost našich zaměstnanců i zákazníků je naší nejvyšší prioritou a prodejna zůstává nadále uzavřena?“ dodala ve čtvrtek mluvčí Kauflandu.