Nenapravitelný čtyřicetiletý recidivista si nedal pokoj ani poté, co byl 27. října odsouzen za majetkovou trestnou činnost ke čtyřem letům nepodmíněně. Šály byl tehdy stíhán na svobodě a proti rozsudku se odvolal. Jenže než stačil odvolací soud o jeho osudu rozhodnout, stačil vykrást pár dalších obchodů. Nyní mu hrozí další vysoký trest. Kromě krádeží v obchodech má na svědomí i vloupání do obchodu s obuví v Jihlavě.

Na fotkách je Stanislav L. v doprovodu policistů před vazebním zasedáním u klatovského soudu.
Surově zbil vlastní matku i babičku. Muži z Horažďovicka za to hrozí 12 let

Šály je pro jihlavské policisty noční můrou. Před osmi lety se mu totiž podařilo utéct z policejní cely. Jak se záhy ukázalo, nebylo to pro něj nic složitého. Rukama roztáhl mříže a protáhl se ven. Během okamžiku pak vyběhl z policejního ředitelství v Jihlavě.

„Všiml jsem si, že mříže byly trochu poškozené, jako by se o útěk pokoušel někdo jiný už předtím. Mezi mříže jsem strkal hlavu, ale nevešla se tam. Pak se mi podařilo mříže trochu roztáhnout. Myslím, že už byly načaté. Když jsem zjistil, že můžu prolézt, tak jsem se mříží protáhl,“ popsal Šály útěk později u soudu.

Dopaden po několika hodinách

Při útěku se tehdy ještě popral s policistou, který ho pronásledoval. I tak se Šálymu podařilo uprchnout. Po několika hodinách byl znovu dopaden. Následný soud se s ním nemazlil.

Přes sedm roků byl od něj pokoj. Vysoký trest dostal i za poměrně kuriózní krádež trezoru s půl milionem korun v jedné jihlavské realitní kanceláři. Zhruba sedmdesát kilogramů těžkou bezpečnostní schránku tehdy Šály vytrhl z podlahy a vyhodil z okna na ulici. Na kolečku pak trezor odvezl do Komenského ulice, kde ho zahrabal pod listí.

Eskorta přivádí 30. listopadu 2021 do soudní síně Krajského soudu v Ostravě muže obviněného z úmyslně založeného požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém v srpnu 2020 zemřelo jedenáct lidí.
Masový vrah má na lebce vytetované jméno mrtvého syna. Jeho smrt ho změnila

Na svobodě se Šály ocitl loni v listopadu. Jenže už měsíc poté zaběhl do starých kolejí. Znovu začal krást a kvůli obvinění z vloupání do nejméně sedmi objektů se škodou přes 400 tisíc korun znovu skončil ve vazbě. Následoval zatím nepravomocný čtyřletý trest.