"Požárem byla zasažena stodola, v níž stály dva osobní vozy, které požár zcela zničil. U stodoly se rovněž zřítila střešní konstrukce. Ze stodoly se požár rozšířil na přilehlou obytnou budovu a zasáhl podkroví a střechu. I u obytné části se propadly stropy. Druhou stodolu se hasičům podařilo uchránit," informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar.

Uvnitř obytné budovy podle prvotního průzkumu nikdo nebyl. Hasiči před zřícením stropů vynášeli věci z obytné části, pak se snažili budovu a zbytek stropů stabilizovat, aby mohlo vynášení pokračovat. "Zásah je vzhledem k nízkým teplotám komplikovaný, požární voda namrzá a musí se provádět posyp komunikací u zásahu inertním materiálem," doplnil Poncar.

Město už obyvatelům požárem poničeného domu nabídlo náhradní ubytování. "Je to neštěstí, jde o požár trvale obydleného rodinného domu. Už jsme to řešili a obyvatelům jsme nabídli, že v případě potřeby jsme připraveni jim náhradní ubytování poskytnout," uvedl starosta Strážova Josef Rousek.

AKTUALIZOVÁNO:

Příčina požáru je zatím v šetření, odpoledne na místě stále byli vyšetřovatelé hasičů i Policie ČR. „Vyšetřovatelé spolupracují s odborníkem na elektroinstalace, na místo byl povolán i psovod se služebním psem specializovaným na vyhledávání akcelerantů hoření,“ uvedla po 15. hodině klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že úmyslné zapálení zjištěno nebylo.

Škoda byla během zásahu předběžně stanovena na 1,5 milionu korun, vzhledem k propadnutí stropů v obytné části domu však bude pravděpodobně značně vyšší.