„Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Mladá Boleslav, podnikovou jednotku Škoda Auto a dobrovolnou jednotku obce Mladá Boleslav – Podlázky, celkem se třemi cisternami, automobilovým žebříkem a práškovým hasicím automobilem. Současně k události vyjel velitel čety a také mladoboleslavský vyšetřovatel příčin požárů,“ uvedla Tereza Fliegerová, tisková mluvčí středočeských hasičů.

Hasiči museli zasáhnout v dýchací technice s jedním C proudem a jedním vysokotlakým proudem, na místě pomáhala i výšková technika. „S její pomocí také zachránili jednu osobu a psa. Ostatní nájemníci opustili zakouřený objekt samovolně. Nasazena byla také přetlaková ventilace, protože bylo nutné silně zakouřený prostor odvětrat,“ uvedla Tereza Fliegerová.

Požár zlikvidovali hasiči v půl jedné. „ Obyvateli vyhořelého bytu pomůže s náhradním ubytováním sociální pracovnice, která se dostavila na místo. Předběžná škoda je stanovena na 400 tisíc korun, příčinou požáru je nedbalost při kouření nebo ponechání hořící svíčky bez dozoru,“ dodala mluvčí hasičů.

Ilustrační foto
Přichází čas krádeží v kempech. Lákadlem jsou mobily a peníze

V pondělí 3. června hasiči likvidovali požár panelového domu také v České Třebové na Orlickoústecku, hořela lepenková izolace na střeše sedmipatrového domu. Oheň vypukl po poledni, pod kontrolu jej hasiči dostali po více než osmi hodinách. Zásah byl kvůli horku a pěšímu výstupu na střechu v dýchacích přístrojích velmi náročný. Na místě se vystřídalo 18 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ze dvou okresů.

Požár domu v Mladé Boleslavi.
Hasiči vyjížděli k požáru domu
Požár lesní školky u obce Dolní Slivno.
Dvanáct jednotek hasilo lesní školku