"Z důvodu nebezpečí byl ukončen hasební zásah. Na místě zůstává pouze místní dobrovolná jednotka pro dohled," sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák po 19. hodině.

K požáru hasiči vyjeli kolem poledne. Na místo se sjely jednotky ze Šumperku, Zábřehu, Olšan, Rudy nad Moravou, Štítů, Bludova a Bohdíkova. Plameny zachvátily plochu o rozměrech padesát krát sto metrů.

"Hořela uskladněná koudel, střecha budovy se propadla. Hasiči mohli požár likvidovat pouze zvenku,“ popsal situaci Hošák.

Papírna v Olšanech a dozvuky požáru velké haly

Náročný zásah jednotky zaměstnal na několik hodin. Okolo třetí odpoledne dohašovaly některá ohniska, těžká technika část materiálu vyvezla k hašení na prostranství mimo budovu.

V posledních dnech se jedná o několikátý náročný zásah hasičů v kraji. V úterý likvidovali rozsáhlý lesní požár u Potštátu na Hranicku. Situaci komplikoval silný vítr a nebezpečí, že se plameny rozšíří do vzrostlého lesa.

S likvidací ohně pomáhal vrtulník. Lesní požár tentýž den vypukl u Zlatých Hor. Aby se mohli hasiči dostat na místo, museli se prořezat spoustou popadaných stromů.