Hasiči, policie a plynaři se v sobotu 23. prosince okolo poledne sjeli na českolipské sídliště Sever. Přivolal je telefonát na tísňovou linku od jednoho z obyvatel panelového domu v Okružní ulici, který na chodbě cítil plyn.

“Na místo vyrazila jedna jednotka hasičů, vybavená dvěma plně vybavenými požárními vozy. Prohledali objekt mezi druhým a třetím patrem, ale zde žádný únik nenaměřili,” uvádí mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Nakonec hasiči zjistili, že plyn vychází z bytu ve druhém patře. Na výzvy k otevření nikdo uvnitř nereagoval. “Ve spolupráci s policií jsme do bytu vnikli oknem. Zjistili jsme, že uvnitř se nikdo nenachází,” pokračuje mluvčí hasičů s tím, že plyn v malém množství unikal otevřeným ventilem nezapáleného sporáku. “Plyn byl ve velmi malé koncentraci, nebylo proto potřeba využít přetlakového odvětrávání,” dodává Bílková.

“Naměřené koncentrace byly nízké, k žádnému ohrožení nedošlo,” říká policejní mluvčí Dagmar Sochorová s tím, že uživatel bytu přišel ještě v průběhu zásahu domů.