Příčinou požáru nebyla podle dosavadních informací závada na technologickém zařízení společnosti Čepro, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Čepra Lenka Svobodová. Předseda představenstva Čepra Jan Duspěva uvedl, že škoda dosáhne 50 až 70 milionů korun.

„Shořely tisíce litrů pohonných hmot. Příčinu požáru bude zjišťovat v dalších dnech. Zásoby zákazníků byly nedotčeny,“ uvedl. Více hodlá firma sdělit na tiskovém brífinku v Praze.

„Nejprve začala hořet cisterna při přečerpávání, od ní chytly další dvě. Ty shořely  kompletně. V žádném případě se plameny nedotkly obřích nádrží. Nyní už hasí zejména přečerpávací  lávku,“ sdělila Deníku mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

„Areál se nachází v lese, takže by požár pro obyvatele neměl představovat problém,“ doplnila pro Českou televizi.

"Došlo k evakuaci areálu, uzavřena je příjezdová cesta do areálu," uvedl pro Deník starosta Loukova Antonín Zlámal.

Podle Zlámala nebylo zapotřebí evakuovat obyvatele, evakuovány podle něj byly pouze objekty Čepra. Silnice do areálu je uzavřená. Vedení Loukova bylo v pohotovosti. Na místě působí více než stovka hasičů, kteří mimo další činnosti měří množství škodlivin v ovzduší. 

Dým z požáru byl viditelný až ze zhruba 30 kilometrů vzdáleného Zlína. „Jsme neustále v kontaktu s policií, hasičským záchranným sborem a neustále to konzultujeme i s vedením Čepra,“ řekl České televizi starosta Loukova. „Informovali jsme rozhlasem, aby lidi nevětrali a nechodili se dívat do blízkosti Čepra, protože víme, že je to jedna z největších zásobáren v republice,“ dodal. 

Popáleniny

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan uvedl, že zraněný člověk utrpěl popáleniny v oblasti hlavy a zlomeniny nohou. „Jeho zranění je středně vážné, je mimo ohrožení života,“ uvedl Olšan. Zdravotníci muže převezli do zlínské nemocnice.

Mezi Bystřicí pod Hostýnem a Kunovicemi-Loučkou nejely kvůli události vlaky, hasiči však již podle webu Českých drah povolili obnovení provozu. 

Řidiči cisteren nebyli v areálu

„Uslyšeli jsme obrovskou ránu a uviděli plameny. Na nic jsme nečekali, sedli do osobních aut a ujeli. Začala evakuace,“ sdělili šoféři, jméno však sdělit nechtěli. Požár se podařilo lokalizovat kolem 19. hodiny, nyní kontroluje oblast monitorovací vrtulník policie.

„Dým už je podstatně slabší,“ hlásila také po 19. hodině z místa redaktorka Deníku.