Bylo potřeba otevřít byt v sedmém patře, protože lidé v domě měli podezření, že v něm leží člověk bez známek života. Náhlé úmrtí se také nakonec potvrdilo. Nejspíše ze zdravotních důvodů. Místo si převzala policie.
 
Hasiči na místě zasahovali s výškovou technikou. Do bytu se dostali oknem, dveře na chodbu poté zevnitř otevřeli. Podle policie se jednalo o staršího muže. „K příčinám úmrtí byla nařízena pitva,“ uvedl Daniel Vítek, mluvčí teplické policie. Nějaké cizí zavinění smrti na místě podle něj zjištěno nebylo.
 
Sousedé se obrátili na městkou policii, protože z bytu vycházel na chodbu zápach. „Seniora jsme už 14 dní nikdo neviděl,“ říkali strážníkům. Proto se celá záchranná akce, byť se smutným koncem, rozjela.

Policie, ilustrační foto
Policisté prověřují smrt ženy z Dubí

Hasiči po zásahu místo předali policistům. Ti musejí ohledat tělo i celý byt. Ověřit totožnost mrtvého a kontaktovat příbuzné. „Pokud v takových případech není poškozený zámek, byt zapečetíme a klíče předáme posléze příbuzným, popřípadě notáři. Když se při zásahu poškodí zámek, musíme dát provizorně nový, a následně to řešíme s oprávněnými osobami,“ naznačuje, co se v takovém případě děje ze strany policie, mluvčí Daniel Vítek.
 
Hasiči jsou pro takové zásahy proškoleni a také vycvičeni. Mají i speciální nářadí, aby se do bytu dostali. Mnohdy se převtělují do zámečníků, aby vchodové dveře otevřeli. Nebo jeli to vhodné, třeba když je otevřeno okno, je na místo povolána lezecká skupina hasičů, aby se do bytu dostala třeba přes balkony ve výškách nebo po žebříku.
 
Kvůli úmrtí na místo v takových případech na žádost policie přijíždí také lékař, který konstatuje smrt a prvním ohledáním naznačuje možné příčiny smrti. Konkrétně to pak ale ukáže až nařízená pitva.

Výstava hasičské techniky v Duchcově u příležitosti předání nového hasičského auta místnímu sboru dobrovolných hasičů.
FOTO: Hasiči v Duchcově převzali novou tatrovku. Zatancovaly i mažoretky