Snímky zloděje se totiž objevily hned v několika médiích a také v televizním zpravodajství. A právě tam se zloděj na vlastní oči uviděl. „Poté, co se viděl v televizním zpravodajství a zjistil, že je po něm vyhlášeno pátrání, sám se přihlásil na policii a ke všem skutkům se doznal,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Jak se ukázalo, jde o třiačtyřicetiletého notorického zloděje ze Svitavska, který téměř polovinu svého života strávil za mřížemi. Právě za krádeže a podvody. A za mříže se také rozhodně vrátí.

Připomeňme si, o jaké krádeže se jednalo. Nejprve se v Činěvsi dostal do objektu zemědělského družstva, kde v kanceláři sebral kasičku s 5 tisíci korunami. Později v poděbradském e-shopu na žižkovské Revoluční ulici odcizil peněženku s 680 korunami. A ještě týž den kradl v hostinci v Kostelní Lhotě, kde vzal další peněženku s více než 3 tisíci korunami. Policisté evidují také čtvrtý případ, ke kterému se doznal, a to v květinářství v Říčanech. V tomto případě se dostal do šatny, kde odcizil mobil a peněženku, vše za 6 200 korun. Ze všech krádeží vznikla škoda 16 tisíc korun. „Celkem si už za svůj život za mřížemi odseděl 18 a čtvrt roku,“ konstatovala Potočná. Další měsíce tak zřejmě záhy přibudou.