Sedmatřicetiletý holýšovský rodák v březnovém videu, které má server Novinky.cz k dispozici i poté, co zmizelo z Facebookového profilu Grznára, si zápasník vychvaloval válečný stav. "Těšim se na to, až v Český republice vypukne válka. Má to jednu velkou výhodu, ve válce neexistuje právom, ve válce můžeš páchat trestnou činnost jako vzteklej, což se mně líbí, to je sen. A přežijou jen ti nejsilnější. Prostě chci, aby v České republice byla válka, prostě chci, ať to Rusko už přijde na nás nebo kdokoliv jinej … Chci válku," uvedl zápasník ve videu, které bylo později z Facebooku odstraněno, ale jiní uživatelé jej sdíleli na dalších sociálních sítích.

Video pokračuje. "Válka, to je vlastně jediná svoboda, protože víš, že můžeš kdykoliv chcípnout, ale zároveň víš, že můžeš kohokoli zabít, a to je prostě dobrý. A tuhle svobodu já chci," řekl Grznár. Video pak končí slovy "Chci válku v České republice a udělám pro to všechno."

Záchrana muže z komínu.
Pracovníka musel z komínu v Dobřanech zachránit lezec z vrtulníku

Podle informačních zdrojů Práva už domažličtí kriminalisté zahájili proti Grznárovi úkony trestního řízení, policisté zápasníka podezřívají, že se mohl dopustit buďto trestného činu podněcování útočné války, anebo také popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.

Grnár měl problémy se zákonem už dříve

Ústecký krajský soud 31. března 2021 potvrdil rozsudek okresního soudu v Chomutově, který řešil video Filipa Grznára, kde asi týden od události v květnu 2017 schvaloval zabití Roma na chomutovském sídlišti Písečná a hovořil o vyvražďování tamních Romů. V pozadí případu stojí událost, kdy před necelými čtyřmi lety obyvatel Písečné Petr Benda zastřelil muže romského původu. „Vždyť udělal správnou věc a půjde si sednout, pro mě je to hrdina, česká z…..ná justice ho pošle za katr, jestli to tak bude, pojedu tam a vyvraždím to,“ vyjádřil se Grznár ve videu na Instagramu. Rozjela se ještě explicitnější diskuze a kulturista příspěvek stáhl. Někdo neznámý ho však obratem vložil na YouTube.

Grznár dostal od soudu peněžitý trest 15 tisíc korun.

Filip Grznár s obhájcem Janem Vargou u krajského soudu 31. března 2021.
Za věty o vyvražďování Romů kulturista Grznár nezaplatí. Chce k Nejvyššímu soudu