Policisté pětapadesátiletého muže pronásledovali v sobotu večer poté, co přijeli vyšetřovat nehodu v areálu nemocnice na Bulovce, kde podle policie řidič svým vozidlem nacouval do skleněných dveří urgentního příjmu a ujel. Při příjezdu na místo si policisté všimli vozidla, které odpovídalo popisu nehody, proto jej chtěli zastavit.

Zdroj: Policie ČR

"Nicméně řidič na jejich výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Policisty se snažil všemožně setřást, zběsile kličkoval po silnici, jezdil v protisměru, křižovatky projížděl na červenou a několikrát málem způsobil dopravní nehodu," popsal situaci Daněk.

Pronásledování skončilo zhruba po 25 kilometrech v Chodovské ulici v Praze 4, kde podezřelý narazil do semaforu. Odmítl ale z vozu vystoupit, zamkl se v něm, a poté, co policisté rozbili okénko, vytáhl teleskopický obušek a pepřový sprej, kterým začal po policistech stříkat. Ti poté použili taser (elektrický paralyzér) a muže zadrželi.

Řidičský průkaz měl šofér platný, policie po něm nepátrala, podle testů nebyl pod vlivem alkoholu ani drog a vozidlo nebylo kradené.