Obviněný i přes několik zákazů řízení jel s vozidlem VW Passat a svojí bezohlednou jízdou chvílemi i ve dvousetkilometrové rychlosti ohrožoval ostatní řidiče na silnici I/35 mezi Svitavami a Litomyšlí. Šofér chtěl za každou cenu ujet policejní kontrole. „V Litomyšli naprosto bezmyšlenkovitě vjel na vlakovém nádraží na betonovou rampu u kolejiště, kde nezvládl řízení a s vozidlem se převrátil na střechu na kolej. Auto nebylo po této nehodě schopné další jízdy, což se nedá říci o řidiči. Ten z místa dopravní nehody utekl, aniž by ho zajímalo, že hrozí střet s vlakem,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská. Zběsilá jízda se neobešla úplně bez nehody. V Litomyšli se bočně střetl s vozidlem VW Caddy, které poškodil a bez zastavení dále ujížděl.

Zdroj: Policie ČR

K žádné velké tragédii nedošlo jen díky obrovské náhodě a pohotové reakci všech řidičů, kteří se s obviněným mužem potkali na silnici. Hazardéra zadržela policie před několika dny v centru Moravské Třebové.

Při zadržení měl muž u sebe několik sáčků s bílou krystalickou látkou a jeden tzv. stlačák, což je injekční stříkačka s obsahem bílé krystalické látky. Ta byla otestována Ramanovým spektrometrem a její výsledek byl pozitivní na Metamfetamin, látku charakteristickou pro pervitin. „Obviněný je stíhaný vazebně a v případě odsouzení mu hrozí až deset let odnětí svobody,“ dodala mluvčí Markéta Janovská.

Požár seníku v Opatovci.
Hasiči vyšetřují, proč shořel seník za 17 milionů korun