Pohřešování nahlásila dcera ztracené paní, která na ní marně čekala u zaparkovaného auta na kraji Božího Daru. „Podle jejích informací šla maminka jen v žabkách na kraj lesa na houby a sebou měla malého psa. Zpět ale už nedorazila, takže jsme hned začali uvedenou lokalitu prohledávat částečně pěšky a částečně na terénních čtyřkolkách a v autech,“ popsal okolnosti pátrání Jan Šimeček, zasahující člen Horské služby Krušné hory. 

Pátrání bylo zpočátku neúspěšné a podle všeho to vypadalo, že se žena vydala do prostoru rašelinišť. „Požádali jsme pak o spolupráci Policii ČR a Hasičský záchranný sbor. Policisté přivezli dva psy a psovodi se ještě před námi vydali na stezky, které vedou rašeliništi a v létě nejsou příliš schůdné. Našich 13 záchranářů společně s hasiči a dalšími policisty pak utvořilo rojnici,“ uvedl Jan Šimeček. 

Vzhledem k tomu, že ani prohledávání těžkého terénu nepřineslo pozitivní výsledek, povolali policisté vrtulník s termovizí. „Ten ale létal nad rašeliništi asi pět minut, když nás turisté, kteří věděli, koho hledáme, upozornili, že paní spatřili na kraji silnice za prohledávaným prostorem. Byla v pořádku, když zabloudila, snažila se využít cest mezi rašelinou a postupně se vymotala,“ doplnil Jan Šimeček. 

„Každý rok v průběhu houbařské sezóny jsme nuceni vyhlásit několik pátracích akcí. Obvykle se jedná o seniory, kteří u sebe nemají mobil, a často jsou také nevhodně vybaveni a obuti. Někdy dokonce dochází i ke zbloudění houbařů z řad místních obyvatel,“ komentoval akci Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. Dodal, že především v okolí Božího Daru by houbaři, ale i turisté, měli dát pozor právě na nebezpečná místa v rašeliništích.